Nowa generacja Mitsubishi Outlandera

Nowy Outlander został doceniony na wielu płaszczyznach. Pierwsze zachwyty płynęły z rankingu Kelly Book (KBB.COM), który uznała Outlandera jednym z bardziej przystępnych cenowo aut w 2016 roku i uplasował go na 3 miejscu. Kolejne zachwyty spływały od testerów auta, aż po jego oficjalną prezentację. Niewątpliwie Mitsubishi Outlander zaliczył spory wzrost w segmencie pojazdów klasy SUV/crossover. Na ten sukces składa się nie tylko przystępna cena pakietu podstawowego, ale również jakość wykonania zarówno wnętrza jak i mocy ukrytej pod maską. Nowy Outlander zaprojektowano z myślą o dużych rodzinach, dlatego pomieści aż 7 osób w opcji trzyrzędowych siedzeń.

 

Podstawowe zmiany.

 

Każdy nowy model jest inny niż jego poprzednik. W przypadku Outlandera jest to zapewne opływowy, odchudzony kształt oraz bogate wykończenie wnętrza. Producent zapewnia, że nowy model jest znacznie bezpieczniejszy, więc idealny dla dużej rodziny. Na bezpieczeństwo w czasie jazdy wpływa zmodernizowane podwozie oraz wzmocniony silnik. Mitsubishi skupiło się głównie na uzyskaniu bardziej ekologicznych osiągnięć. Outlander nie jest zbyt zwinny czy szybki, poza tym przy takich gabarytach byłoby to ciężko uzyskać.

 

Mitsubishi wypuścił na rynek także wersje hybrydową – Mitsubishi Outlander PHEV. Niestety wersja hybrydowa jest znacznie słabsza i jej osiągi kończą się na 140 km/h. Jak wiadomo hybrydami nie jeździ się aby się ścigać, ale żeby dbać z rozwagą o środowisko naturalne. Wersja rodzinna SUV-a powstała na kompaktowej platformie GS i może się wydawać jedynie odświeżoną wersja poprzedniego modelu.

 

Kosmetyczne zmiany wnętrza.

 

Jest kilka kwestii, które jak wyżej wspomniano znacznie odróżniają nowego Outlandera od poprzednich wersji. Jednak nowy Outlander prezentuje zupełnie inną jakość niż jego poprzednicy. Poprzez zabiegi stylistyczne zyskał bardziej opływowy, a za razem aerodynamiczny kształt. Przyglądając się zewnętrznej powłoce auta dostrzeżemy nowość w postaci ujednoliconego wlotu do chłodnicy, który jest znacznie węższy. Dodatkowo lampy przeciwmgielne zyskały na wyglądzie okrągłym kształtem. Po bokach da się dostrzec delikatne zdobienia.

 

Nowy model wydaje się znacznie większy, ale przy tym mniej toporny, dzięki nowym liniom opływowym. Na całą stylistykę składa się odcięcie blachy błotników oraz drzwi. Korzystniej wygląda tył auta, któremu zmieniono kloszowe lampy łączone na klapie bagażnika. Podobieństwo do poprzednich generacji Outlandera widać jedynie w lusterkach bocznych.

 

Projektanci tworząc nowy model Outlandera chcieli przede wszystkim doprowadzić do stanu, w którym auto nabierze aerodynamicznego kształtu. Aerodynamika ma istotny wpływ na spalanie.

 

Luksus płynący z wnętrza.

 

Zrewolucjonizowany Outlander III generacji może pochwalić się bogatym wyposażeniem wnętrza. W przedniej części Outlandera duża przestrzeń daje sporo swobody kierowcy w czasie jazdy.

 

Deska rozdzielcza została ujednolicona, jedynym jej mankamentem są lakierowane czarne plastikowe wykończenie. Pośrodku deski rozdzielczej znajdziemy konsolę, która delikatnie wyprofilowana idealnie układa się do siedzenia kierowcy. W konsoli w wersji podstawowej znajdziemy przyciski sterujące klimatyzacją oraz głośnikami 710W.

 

Na uznanie zasługuje tym bardziej bogata wersja wyposażenia typu Instyle Navi. Tutaj konsola wzbogacona została w dodatkowy ekran, dzięki któremu z łatwością będziemy sterować nawigacją oraz kamerą cofania.

 

Pozostając nadal przy desce rozdzielczej nasza uwagę zapewne przykują designerskie zegary, które swoim wyglądem odbiegają od wersji sportowych. Nowe zegary prezentują się znacznie korzystniej zwłaszcza, że zostały głęboko osadzone we wnęce, a cyferblaty są estetyczne i płaskie. W bocznym wykończeniu zastosowano drewniane elementy. Taki design daje poczucie luksusu.

 

Nowy Outlander wyposażony jest w nowoczesny komputer pokładowy, wzbogacony kolorową grafiką wyświetlacza. Niestety wskaźniki pozostały bez zmian, a operowanie komputerem pokładowym jest dalekie od komfortowego. Przednia część auta zyskała dodatkowe schowki i uchwyty na napoje.

 

Jakość, jakość, jakość.

 

Materiały jakich użyto do wykończenia zasługują na uznanie. Oczywiście zawsze można znaleźć defekty, np. wykorzystanie twardych materiałów w dolnych częściach kokpitu. Jednak w większości auto zostało pokryte elastycznymi materiałami. Tapicerka została pokryta ciemnym, przyjemnym w dotyku materiałem z delikatnymi jasnymi przeszyciami.

 

Podstawowy pakiet Outlandera III generacji.

 

Cały model Outlandera z 2016 roku błyszczy jakością wykończenia oraz komfortem jazdy. Producenci oferują bogate wyposażenie w wersji podstawowej. Na liście wyposażenia podstawowego znajdziemy:

  • automatyczna klimatyzacja z nawiewem w drugim rzędzie;
  • kierownicę obita skórą i regulowana w dwóch poziomach;
  • kierownica wyposażona jest w opcje sterowania radiem;
  • radio wyposażone jest w CD, mp3, USB;
  • głośniki 710W;
  • wygodne podłokietniki;
  • komplet elektrycznie sterowanych szyb i lusterek;
  • obszerny bagażnik;
  • możliwość chowania trzeciej kanapy w podłodze i powiększenie bagażnika;
  • napęd 4×4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *